W dniach 24-25 marca 2018 r. odbędzie się XII Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego pod tytułem "Kierunki reform w prawie podatkowym – dokąd zmierza ustawodawca?" organizowana przez Koło Naukowe Prawa Podatkowego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ogólnopolska konferencja podatkowa to sztandarowy i najbardziej prestiżowy projekt Koła, która co roku gości najwybitniejszych przedstawicieli nauki i praktyki prawa podatkowego. Jest to jedna z największych konferencji poświęconych tematyce podatków w Polsce, ciesząca się ogromną popularnością i renomą wśród studentów oraz praktyków prawa podatkowego.

Mając na uwadze ostatnie zmiany w przepisach prawa podatkowego, celem tegorocznej koferencji jest przybliżenie obecnych, jak i przyszłych reform w prawie podatkowym. Pomogą nam w tym najwybitniejsi eksperci w tej dziedzinie, którzy podzielą się swą wiedzą i doświadczeniem oraz wprowadzą Nas w problematykę zagadnienia.

Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie tematyką prawa podatkowego wśród studentów, jak również mając świadomość tego, że stanowią oni dużą część uczestników konferencji, postanowiliśmy wybrać temat, który jest niesamowiście pomocny w procesie nauki i pomaga zrozumieć dynamiczne zmiany zachodzące w prawie podatkowym, a także ich cel. Dla praktyków i teoretyków prawa podatkowego będzie to okazja do skonfrontowania swojej wiedzy i poglądów oraz poprowadzenia dyskusji.

Wysoki poziom konferencji zapewnią zaproszeni prelegenci, wśród których znajdują się między innymi prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, prof. dr hab. Hanna Litwińczuk dr. hab. Wojciech Morawski, prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic oraz pracownicy naukowi UJ, a także przedstawiciele praktyki, w tym reprezentanci sponsorów Konferencji oraz sędziowie sądów administracyjnych. Tegoroczna edycja Konferencji jest o tyle wyjątkowa, iż po raz pierwszy w ciągu jej 12-letniej historii, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać prelekcji przedstawiciela Ministerstwa Finansów, w osobie Podsekretarza Stanu Pana Pawła Gruzy, który wygłosi referat na temat zmian w prawie podatkowym oraz działań Resortu Finansów.

Konferencja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Finansów, Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego – prof. dr hab. Jerzego Pisulińskiego. Patronat merytoryczny nad Konferencją tradycyjnie jak co roku został objęty przez Kierownika Zakładu Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr hab. Adama Nitę oraz opiekuna naszego Koła, prof. dr hab. Bogumiła Brzezińskiego, co wskazuje na jej najwyższy poziom naukowy. Konferencja jest także wspierana na zasadach partnerstwa przez Miasto Kraków.

Sposorami tegorocznej edycji są firmy między innymi takie firmy jak Deloitte, KPMG, PwC, EY, MDDP, Roedl &Partner, Taxpoint, Paczuski Taudul - Doradcy podatkowi, Małopolski Instytut Studiów Podatkowych, Crido Taxand oraz Fundacja Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego „Bratniak” i Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronem medialnym zaszczyciły nas takie wydawnictwa jak Wolters Kluwer Polska, C.H. Beck, Od.Nowa, Wiedza i Praktyka oraz nowoczesny portal Legal Tech prawos.pl., a także portal karierawfinansach.pl, Wmeritum.pl oraz www.krakow.pl.

Więcej informacji o konferencji oraz rejestrację na wydarzenie można znaleźć na stronie www.podatki.confer.uj.edu.pl oraz na portalu Facebook pod adresem www.facebook.com/konferencjapodatkowatbspuj.