Archiwum

Najważniejsze wydarzenia, konferencje i konkursy, których organizatorem lub patronem są czasopisma Wolters Kluwer oraz polecane przez redakcję artykuły z najnowszych numerów poszczególnych czasopism.

 • Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Podatkowego Zasada pewności w prawie podatkowym – de lege lata i de lege ferenda – Kraków, 18−19.06.2018 r.

  Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają przedstawicieli nauki prawa podatkowego, wymiaru sprawiedliwości, administracji podatkowej, doradców podatkowych, doktorantów, a także wszystkich, których refleksja może wzbogacić dyskusję nad tematem konferencji.
  Obrady zostaną poświęcone zagadnieniom dotyczącym realizacji zasady pewności prawa i związanej z nią zasady bezpieczeństwa prawnego w prawie podatkowym.

  Czytaj więcej
 • Poznaliśmy Lidera Księgowości 2018!

  Sylwia Loręcka z Włoszczowej została Liderem Księgowości 2018. O ten prestiżowy tytuł w 5-miesięcznych zmaganiach walczyło ponad 400 osób z całej Polski. W piątek 13.04.2018 r. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie odbyło się podczas uroczystej Gali Finałowej ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród w VII edycji konkursu Lider Księgowości.

  Czytaj więcej
 • Przegląd Podatkowy 4/2018

  dr hab. prof. UMK Krzysztof Lasiński-Sulecki
  Zakres przedmiotowy zwolnienia usług świadczonych przez niezależne grupy osób – po wyrokach DNB Banka i Aviva

  Autor przedstawia regulację dotyczącą zwolnienia usług świadczonych przez niezależne grupy osób na rzecz swoich członków wynikającą z dyrektywy 2006/112/WE i ustawy o podatku od towarów i usług.

  Czytaj więcej
 • Zasada pewności w prawie podatkowym – de lege lata i de lege ferenda

  Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Podatkowego Zasada pewności w prawie podatkowym – de lege lata i de lege ferenda – Kraków, 18−19.06.2018 r.

  Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają przedstawicieli nauki prawa podatkowego, wymiaru sprawiedliwości, administracji podatkowej, doradców podatkowych, doktorantów, a także wszystkich, których refleksja może wzbogacić dyskusję nad tematem konferencji.

  Czytaj więcej
 • II Kongres Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan

  16-17 kwietnia 2018 r.
  DAGO Centrum, Rondo ONZ 1, Warszawa

  II Kongres Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan to dwudniowe forum dyskusyjne nt. prawa podatkowego czyli:

  • Konferencja Perspektywa Zmian w Systemie i Prawie Podatkowym,
  • Warsztaty Podatkowe Wiosna 2018.
  Czytaj więcej
 • Znamy finalistów Lidera Księgowości 2018!

  Trwa VII edycja ogólnopolskiego konkursu Lider Księgowości – organizowanego przez Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.  konkursu skierowanego do osób fizycznych zawodowo związanych z dziedziną rachunkowości i podatków.

  Do walki o prestiżowy tytuł Lidera Księgowości można było przystąpić do 31 stycznia 2018 r. W tym celu należało rozwiązać liczący 50 pytań test sprawdzający wiedzę teoretyczną z zakresu rachunkowości, podatków oraz prawa pracy. Swój udział zarejestrowało ponad 400 osób!

  Czytaj więcej
 • XII Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego "Kierunki reform w prawie podatkowym – dokąd zmierza ustawodawca?"

  W dniach 24-25 marca 2018 r. odbędzie się XII Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego pod tytułem "Kierunki reform w prawie podatkowym – dokąd zmierza ustawodawca?" organizowana przez Koło Naukowe Prawa Podatkowego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Czytaj więcej
 • Przegląd Podatkowy 3/2018

  Błażej Kuźniacki, Wątpliwości związane z implementacją dyrektywy ATA. Nowe przepisy o CFC, spółki z rajów podatkowych oraz swoboda przepływu kapitału
  Autor przeprowadza wnikliwą i obszerną analizę zmian w przepisach dotyczących zagranicznych spółek kontrolowanych (controlled foreign companies − CFC), obowiązujących od 1.01.2018 r., a wynikających z implementacji postanowień dyrektywy Rady (UE) 2016/1164 z 12.07.2016 r. ustanawiającej przepisy mające na celu przeciwdziałanie praktykom unikania opodatkowania, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie rynku wewnętrznego.

  Czytaj więcej
 • Przegląd Podatkowy 2/2018

  Michał Thedy, Michalina Opoka, Rozdzielenie źródeł przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych

  Od 1.01.2018 r. w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych wprowadzono podział na dwa źródła przychodów: przychody z tytułu zysków kapitałowych i przychody z pozostałej działalności. Podatnicy muszą zakwalifikować osiągnięty przychód do jednego z tych źródeł przychodów oraz odpowiednio rozdzielić koszty uzyskania przychodów.

  Czytaj więcej
 • Trwa VII edycja konkursu Lider Księgowości 2018

  W dniu 2 listopada 2017 r. wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu Lider Księgowości. Jego organizator – Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska już po raz siódmy zaprosiło wszystkie osoby fizyczne, które zawodowo są związane z dziedziną rachunkowości i podatków, księgowych, księgowych małych i dużych firm oraz biur rachunkowych do walki o prestiżowy tytuł Lidera Księgowości.

  Czytaj więcej
 • III Toruński Przegląd Orzecznictwa Podatkowego

  Ośrodek Studiów Fiskalnych UMK zaprasza na konferencje naukowe poświęcone orzecznictwu w sprawach podatkowych, podczas których dyskutujemy o najważniejszych orzeczeniach minionego roku.

  Zapraszamy na konferencję

  Czytaj więcej
 • Przegląd Podatkowy 1/2018

  dr Beata Rogowska-Rajda, dr Tomasz Tratkiewicz, Stosowanie klauzuli nadużycia prawa w VAT

  Autorzy obszernie analizują zagadnienie zasady zakazu nadużycia prawa w VAT w kontekście dorobku orzeczniczego Trybunału Sprawiedliwości, rozważając m.in. kwestię konfliktu tej zasady z zasadą pewności prawa, omawiając przesłanki niezbędne do wystąpienia nadużycia w VAT oraz konsekwencje wystąpienia takiego nadużycia.

  Czytaj więcej
 • Rewolucyjne zmiany dla przedsiębiorców w 2018 r. – za nami VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

  W dniu 9 stycznia 2018 r. w Warszawie odbył się VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła stacjonarnie i online ponad 1.100 przedstawicieli kadry zarządzającej, w tym przede wszystkim dyrektorów finansowych, głównych księgowych, szefów sprawozdawczości finansowej i controllingu z firm ze wszystkich sektorów gospodarki.

  Czytaj więcej
 • Przegląd Podatkowy 12/2017

  dr Dagmara Dominik-Ogińska, Przegrana walka o obniżoną stawkę VAT na e-booki

  Artykuł stanowi szczegółową prezentację poglądów prezentowanych przez Trybunał Sprawiedliwości w przedmiocie stawki VAT dotyczącej dostawy książek cyfrowych drogą elektroniczną (e-booków).

  Czytaj więcej
 • VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

  W dniu 9 stycznia 2018 r. w Warszawie odbędzie się VIII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG – największe tego typu wydarzenie w Polsce, dedykowane przedstawicielom kadry zarządzającej odpowiedzialnej za obszary podatkowe i rachunkowe w przedsiębiorstwach, a w szczególności dyrektorom finansowym, głównym księgowym oraz szefom sprawozdawczości finansowej i controllingu.

  Czytaj więcej
 • Transakcje finansowe - konferencja Stowarzyszenia Centrum Cen Transferowych

  Stowarzyszenie Centrum Cen Transferowych zaprasza na konferencę poświęconą zagadnieniu transakcji finansowych, która odbędzie się 23-24 listopada 2017 r. w Hotelu Intercontinental (Warszawa, ul. Emilii Plater 49)

  Sesje konferencji poprowadzą przedstawiciel OECD, Krajowej Administracji Skarbowej, praktycy biznesu oraz profesjonaliści z międzynarodowym doświadczeniem:

  Czytaj więcej
 • Przegląd Podatkowy 11/2017

  Filip Majdowski, Propozycje zmian do polskich regulacji CFC – uwagi do rządowego projektu z 6.07.2017 r. z uwzględnieniem wytycznych płynących z dyrektywy Rady UE 2016/1164
  Dyrektywa Rady (UE) 2016/1164 z 12.07.2016 r. ustanawiająca przepisy mające na celu przeciwdziałanie praktykom unikania opodatkowania, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie rynku wewnętrznego zobowiązuje państwa członkowskie do wprowadzenia pięciu instrumentów prawnych przeciwko tzw. zjawisku agresywnego planowania podatkowego na rynku wewnętrznym.

  Czytaj więcej
 • Nowe instytucje podatkowe. Pierwsze doświadczenia 2017 r. Zmiany na 2018 r. - konferencja

  Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej zmianom wprowadzonym w 2017 r. w zakresie VAT, która odbędzie się 7 grudnia 2017 r. W trakcie konferencji zostaną poruszone m.in. problemy związane z centralizacją rozliczenia VAT samorządów oraz kwestie dotyczące obowiązków informacyjnych realizowanych za pośrednictwem Jednolitego Pliku Kontrolnego.

  Czytaj więcej
 • Przegląd Podatkowy 10/2017

  Michał Borowski, Amelia Górniak, Jakub Warnieło, Należyta staranność w VAT – praktyka polskich organów podatkowych a najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych i Trybunału Sprawiedliwości
  Artykuł został poświęcony zagadnieniu dochowania należytej staranności (które to pojęcie nie zostało ustawowo zdefiniowane) przez podatnika w zbadaniu rzetelności swoich kontrahentów, w celu uwolnienia się przez niego od zarzutu udziału w oszustwie podatkowym, a tym samym ryzyka zakwestionowania przez organy podatkowe prawa do odliczenia VAT.

  Czytaj więcej
 • UW uruchamia jedyne w Polsce studia podyplomowe z sukcesji w biznesie

  Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego otwiera nabór na podyplomowe studia „Sukcesja w biznesie”. Partnerem merytorycznym studiów jest Kancelaria Ożóg Tomczykowski. Studia dają możliwość zdobycia wiedzy oraz umiejętności praktycznych niezbędnych do przejęcia przedsiębiorstwa rodzinnego oraz odniesienia sukcesu biznesowego w przyszłości.

  Czytaj więcej

Please publish modules in offcanvas position.