Odmowa dofinansowania patriotycznej wycieczki bez możliwości zaskarżenia

Nie będzie odwołania od odmowy dofinansowania patriotycznej wycieczki. MEN nie uwzględni także uwag, co do składu komisji.

Czytaj więcej

Prawnicy po raz kolejny będą w szkołach uczyć o konstytucji

Od 4 do 8 czerwca w całej Polsce odbywać się będą lekcje na temat Konstytucji. Poprowadzą je adwokaci, sędziowie, pracownicy organizacji pozarządowych, radcowie prawni, studenci prawa.

Czytaj więcej

Co drugi uczeń chodzi na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne

Niemal połowa polskich uczniów (47 proc.) uczęszcza na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne - wynika z badania Brainly Learning Index przeprowadzonego przez platformę Brainly na próbie 8 tysięcy osób.

Czytaj więcej

Matury w tym roku od 4 do 25 maja


Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że w tym roku główna sesja egzaminu maturalnego będzie przeprowadzana w dniach od 4 do 25 maja. Szczegółowy harmonogram części pisemnej egzaminu maturalnego został zamieszczony na stronie CKE.

Czytaj więcej

W sobotnim proteście weźmie udział blisko pięć tysięcy nauczycieli

W sobotę, 21 kwietnia, pod gmachem MEN odbędzie się pikieta nauczycieli. Zaprotestują głównie przeciwko wdrażaniu reformy edukacji.

Czytaj więcej

Ochotnicze Hufce Pracy wątpliwą drabiną do kariery

Absolweci Ochotniczych Hufców Pracy nie uzyskiwali stabilnego zatrudnienia, odstetek osób, które pół roku po opuszczeniu OHP nie pracowały i nie uczyły się był stosunkowo wysoki i w skali całego kraju wynosił ok. 28 proc.- wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.

Czytaj więcej

Strona 1 z 97