MEN czeka na zgłoszenia szkół, które chcą uzyskać status Akredytowanej Szkoły Europejskiej

 

Szkoła w Warszawie lub okolicach może starać się o akredytację systemu Szkół Europejskich. Ma to związek z obowiązkiem zapewnienia odpowiedniej edukacji dzieciom pracowników Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (FRONTEX).

Czytaj więcej

MEN złagodzi wymagania przeciwpożarowe wobec oddziałów przedszkolnych

MEN przygotował projekt rozporządzenia określającego wymogi przeciwpożarowe wobec oddziałow przedszkolnych i przedszkoli w szkołach. Wymogi maja być mniej restrykcyjne.

Czytaj więcej

Organ prowadzący nie może opóźniać wydania oceny kandydatowi na dyrektora

Kandydat na dyrektora szkoły powinien posiadać aktualną ocenę pracy, czyli uzyskać co najmniej dobrą ocenę w okresie ostatnich pięciu lat. Wydania oceny nie można opóźniać - pisze Michał Łyszczarz w "Dyrektorze Szkoły".

Czytaj więcej

Rząd przygotował projekt ws. zasiłków dla dzieci z rodzin dotkniętych przez klęski żywiołowe

Dzieci z rodzin poszkodowanych przez klęski żywiołowe będą mogły otrzymać do 1000 zł na zakup podręczników i innych szkolnych akcesoriów. Będą też mogły skorzystać z wyjazdu terapeutycznego.

Czytaj więcej

Koszty reformy wielokrotnie wyższe niż dofinansowanie dla samorządów

Samorządy dostały dużo mniej pieniędzy, niż wymaga wdrażanie reformy oświaty. Gminy narzekają też na opóźnienia w wypłatach - informuje "Rzeczpospolita".

Czytaj więcej

Zwolnienia lekarskie nauczyciela wpływają na wydłużenie stażu

Staż ulegnie przedłużeniu o okres nieobecności nauczycielki w pracy. Każdy tego typu przypadek powinien być zbadany indywidualnie, przez upoważniony do tego organ - podkreśla Jan Chojnacki w serwisie Lex Prawo Oświatowe.

Czytaj więcej

Strona 1 z 17