Polski i historia także po południu

Lekcji wymagających wysiłku umysłowego nie będzie można planować po szóstej godzinie. Nie oznacza to jednak, że do wyboru zostanie jedynie wf. W harmonogramie po południu znajdą się także inne lekcje.

Czytaj więcej

Można powalczyć o 420 000 zł na quiz i konkurs patriotycznej poezji

MEN zachęca organizacje pozarządowe do składania ofert organizacji konkursu poezji oraz quizu wiedzy o Niepodległej. Budżet to 420.000 zł. Termin upływa 28 sierpnia 2018 r.

Czytaj więcej

Wojewoda: Najpierw program, potem stypendia

Rada gminy powinna przyjąć program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, zanim uchwali regulamin udzielania stypendium. W przeciwnym wypadku dochodzi do naruszenia procedury. Takie rozstrzygnięcie wydał wojewoda podkarpacki.

Czytaj więcej

Szkolna legitymacja na smartfonie - są już wzory

Już wkrótce uczniowie nie będą musieli nosić ze sobą dokumentów. Aby potwierdzić prawo do ulgi, wystarczyć będzie smartfon. MEN przygotowało wzory mobilnych legitymacji szkolnych.

Czytaj więcej

Wojewoda: Dodatek motywacyjny dla nauczycieli nie jest związany z "dyrektorowaniem"

Wysokość dodatku motywacyjnego nauczyciela uzależniona jest wyłącznie od jakości świadczonej pracy i wykonywania dodatkowych zadań, a nie jest związana z powierzonym stanowiskiem czy sprawowaną funkcją – uważa wojewoda śląski. 

Czytaj więcej

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało kryteria oceniania nauczycieli

Resort sprawiedliwości chce zdążyć z kryteriami oceniania nauczycieli. Przygotował projekt rozporządzenia w tej sprawie. Nie ma jednak większych szans na to, że dyrektorzy wyrobią się przed 1 września 2018 r. z nowymi regulaminami oceniania.

 

Czytaj więcej

Strona 1 z 126