Szkoły nie będą miały ja oceniać nauczycieli

Resort kultury i inne ministerstwa, które prowadzą szkoły nie wydały jeszcze przepisów z kryteriami oceniania pedagogów. Oznacza to, że placówki nie wyrobią się z przygotowaniem regulaminów. Na ich zaopiniowanie potrzeba 30 dni.

Czytaj więcej

Nauczyciel pracujący za granicą też będzie mógł awansować

Nauczyciele ze szkół za granicą zyskają możliwość awansu. Wiele formalności będzie można załatwić przez internet. W tym celu MEN stworzy specjalną platformę do obsługi egzaminów.

Czytaj więcej

Nauczyciel wspomagający wkrótce z ujednoliconym pensum

Pensum nauczyciela wspomagającego określi Karta Nauczyciela. Resort edukacji zdecydował się na taką zmianę, bo sytuacja takich specjalistów zależała od organu prowadzącego. Zmiany opisuje Agata Piszko w "Dyrektorze Szkoły".

Czytaj więcej

Konkurs na stanowisko nauczyciela polskiej szkoły w Luksemburgu

Minister Edukacji Narodowej ogłasza konkurs na stanowisko nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Europejskiej Luksemburg I. Dokumenty należy przesyłać w terminie do dnia 20 sierpnia 2018 r.

Czytaj więcej

Eventy z rodzicami uczniów ważne dla oceny dyrektora szkoły

Dobra współpraca z rodzicami, w tym organizacja spotkań i wieczorków. Takie propozycje znaleźć można w przykładowych regulaminach oceniania nauczycieli. Dyrektor szkoły ma też szansę załapać się na podwójną ocenę.

Czytaj więcej

Od września nowe obowiązki nauczyciela stażysty

Zmiana w obowiązkach opiekuna stażu, nowe zasady przeprowadzania egzaminu na nauczyciela kontraktowego – MEN pracuje nad rozporządzeniem ws. stopni awansu zawodowego. Wkrótce trafi ono do komisji prawniczej. Resort zapewnia, że wyrobi się przed początkiem roku szkolnego.

Czytaj więcej

Strona 1 z 120