Od Redakcji

Przełom roku ma charakter magiczny. Niby wszyscy wiemy, że czas biegnie nadal w tym samym tempie, że 1 stycznia nie stanowi jakiejś wyjątkowej daty, ale trudno nam się oprzeć myśleniu o nowym początku. Próbujemy zajrzeć w przyszłość, przewidzieć, co się wydarzy. Redakcja „Dyrektora Szkoły”, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, publikuje pierwszy w Polsce edukacyjny horoskop dla Dyrektorów Szkół. Z pełną gwarancją spełnienia!
Koziorożec (22.12-19.01) – to znak czupurnych, niepokornych osób. Także wśród dyrektorów jest ich niemało. W najbliższym roku Koziorożce będą mieli wiele pomysłów i projektów na zmiany w edukacji, czasem dość odległych od zamierzeń MEN. Lecz uwaga, już po kilku miesiącach regularnego czytania „Dyrektora Szkoły” wszystkie Koziorożce włączą się w realizację reformy i staną się jej zagorzałymi zwolennikami.
Wodnik (20.01-18.02) – ma przed sobą rok pełen intensywnej pracy. Najpierw musi przeliczyć podwyżki dla nauczycieli, potem wdrażać nową podstawę programową, przygotować arkusz organizacyjny szkoły i podjąć wiele decyzji kadrowych. Wielu Wodnikom zabije mocniej serce, gdy trzeba się będzie żegnać z wieloletnim nauczycielem. Może pomostówki złagodzą te problemy? Na pewno ulgę przyniesie Wodnikom szczegółowa lektura „Dyrektora Szkoły”.
Ryby (19.02-20.03) – to łagodne, ugodowe istoty. Ale w najbliższym roku ich życie zawodowe będzie pełne emocji, zwłaszcza tych Ryb, które pracują z najmłodszymi dziećmi, z przedszkolakami i sześciolatkami. Muszą im przygotować możliwie najlepsze warunki startu szkolnego. Będą to robiły z największym poświęceniem, troszcząc się o samopoczucie maluchów i ich rodziców. Sięgając po „Dyrektora Szkoły”, umocnią się w swoich zamierzeniach.
Baran (21.03 –19.04) – nowy rok będzie dla osób spod tego znaku niezwykle korzystny. Podwyżki, awanse, nagrody. Szacunek podwładnych, zadowolenie przełożonych. Zapadnie wiele ważnych decyzji, uda się zrealizować nawet odkładane z dawna plany. W pracy porządek i dyscyplina. To oczywiście jedynie pod warunkiem stałego czytania „Dyrektora Szkoły”, zwłaszcza lekcji Akademii Zarządzania.
Byk (20.04-20.05) – wykorzysta nowy rok do nawiązania dobrych kontaktów ze światem zewnętrznym. Organ prowadzący, organ nadzoru, organizacje pozarządowe, to wszystko potencjalni sprzymierzeńcy Byków. A warto zadbać o dobre relacje, jeśli planowane są duże remonty i poprawa wyposażenia szkoły. Niezbędne jest dla Byków nie tylko stałe prenumerowanie „Dyrektora Szkoły”, ale również udział w zjazdach Akademii Zarządzania.
Bliźnięta (21.05-21.06) – świetnie poradzą sobie z problemami finansowymi. Nieco trudniejszy dla nich problem stanowić będą egzaminy zewnętrzne. Bliźnięta muszą bardzo starannie przestrzegać wszystkich procedur i samodzielnie zadbać o wszystko. Oczywiście wszelką pomoc znajdą Bliźnięta w „Dyrektorze Szkoły”, zwłaszcza nie mogą się rozstawać z terminarzem egzaminów.
Rak (22.06-22.07) – Gwiazdy sprzyjać będą dobrym relacjom w szkole. Również oceny przełożonych będą pozytywne i bardzo wysokie. Rak może się spodziewać nagród i wyróżnień, w tym również finansowych. Satysfakcja gwarantowana, a może nawet szansa trafienia do rubryki „Stylowy Dyrektor” naszego miesięcznika.
Lew (23.07-22.08) to znak przywódców, niezależnych szefów, dobrze wiedzących czego chcą i jak to zdobyć. W tym roku Lwy z bardzo dobrym skutkiem zajmą się wdrażaniem reformy edukacji, stając się jej liderami w swoim środowisku. Nie bez znaczenia będzie lektura „Dyrektora Szkoły”, zwłaszcza numeru ósmego- „Vademecum Nowego Roku Szkolnego”.
Panna (23.08-22.09) – będzie przeżywała pracę zawodową w atmosferze radości i optymizmu. Dużo różnych szkoleń, sporo spotkań rad pedagogicznych, aktywność rodziców - to wszystko da Pannom satysfakcję i zadowolenie. A lektura „Dyrektora Szkoły” i polecanych w nim książek zapewni dyrektorom spod znaku Panny dodatkową pewność siebie.
Waga (23.09-22.10). Nowy rok przyniesie Wagom wiele pozytywnych zmian, zwłaszcza dotyczących kontaktów z ludźmi. Bo też Wagi to urodzeni dyplomaci, radzą sobie nawet z bardzo roszczeniowymi rodzicami i nauczycielami. Muszą jedynie zadbać o dostęp do rzetelnych informacji, ale te bez trudu znajdą na stronie internetowej lub w miesięczniku „Dyrektor Szkoły”.
Skorpion (23.10-21.11) to znak szefów o pozytywnym nastawieniu do zadań, odważnych i decyzyjnych. Ten rok pozwoli Skorpionom wykazać swoje przywódcze talenty i osiągnąć wielkie sukcesy. Niektóre Skorpiony odważą się nawet na próbowanie swych sił w pisaniu tekstów do „Dyrektora Szkoły”. Z powodzeniem.
Strzelec (22.11-21.12) – jak zwykle bezbłędnie trafia do celu, podobnie w najbliższym roku dyrektorzy spod tego znaku będą bez trudu osiągali założone cele. Wielu z nich zdobędzie środki z funduszy europejskich, oczywiście głównie ci, którzy będą korzystali z rad zawartych w „Dyrektorze Szkoły”. W naszych horoskopach nie ujawniamy wszystkiego, żeby nie zepsuć Państwu niespodzianek. Jedno wiemy. Z „Dyrektorem Szkoły” żaden problem Was nie zaskoczy. Dacie sobie radę! Na pewno!

 

SPIS TREŚCI